התורה הסינית

אדם אחד פנה למורה סיני וביקש ממנו שילמד אותו את תורתו. כאשר הבין המורה כי האדם העומד מולו הוא רופא, ענה לו: "לך אל מטופליך וטפל בהם באהבה. זוהי התורה הסינית".

קורס רפואה סינית

שן נונג - אבי הרפואה הסינית

האגדה מספרת על שן נונג שנולד כשדופן בטנו שקופה לגמרי, כך יכול היה לראות איך משפיעים המזונות והצמחים על איבריו הפנימיים ולגלות את סגולות המרפא שלהם.

רפואה סינית לימודים

אגדה סינית עתיקה

בעבר מקובל היה לבקר אצל הרופא כל עוד אתה בריא. כשחלה אחד ממטופליו, היה הרופא מניח נר על החלון. כאשר נרות רבים דלקו בחלונו של רופא, ידעת שהרופא אינו טוב דיו.

לימודי-רפואה-סינית

"בני אדם מאבדים את בריאותם כדי לצבור כסף ואז הם מבזבזים את כספם בניסיון להציל את בריאותם". קונפוציוס

סינית

פתגם סיני עתיק

"הרופא הנעלה מביא את האביב אל הסתיו"

לימודי רפואה משלימה


מהי רפואה סינית?

מאת מערכת האתר

לימודי רפואה סינית - מהי רפואה סינית

רפואה סינית היא רפואה עתיקת יומין שהתפתחה בשילוב עם הפילוסופיה הסינית לפני למעלה מ-4,000 שנה ומכל תחומי הרפואה המשלימה, רפואה סינית היא שיטת הריפוי אשר זוכה להכרה וללגיטימציה הרבות ביותר מצד הממסד הרפואי הקונבנציונלי ולפופולאריות רבה בקרב האוכלוסייה. בדיוק מסיבה זו הביקוש למטפלי רפואה סינית הולך וגובר הן בקליניקות הפרטיות והן בקהילה- בקופות החולים ובבתי החולים.

רפואה סינית היא רפואה עתיקת יומין שהתפתחה בשילוב עם הפילוסופיה הסינית לפני למעלה מ-4,000 שנה והיא עוסקת בטיפול במחלות ובמניעתן על-ידי איזון הגוף. העיקרון הבסיסי המנחה את הרפואה הסינית הוא הסתכלות על גוף האדם כעל חלק מהעולם. האדם, כמו כל חלקי הטבע, צריך לחיות בהרמוניה עם חוקי הטבע ועם השינויים המתמידים בעולם, כמו מחזור היום והלילה, מחזור חילופי העונות וכדומה. בדרך של ניסוי וטעייה בנו הסינים מסורת מורכבת ועשירה הכוללת שיטות טיפול מגוונות, כגון:  דיקור, טיפול תזונתי, זן שיאצו, טיפול בצמחי מרפא, טווינא (הפיזיותרפיה הסינית) וצ'י גונג רפואי (טיפול אנרגטי באמצעות תרגילי תנועה ונשימה).  השילוב בין הפילוסופיה ובין הניסיון המצטבר של הסינים הוליד גישה הוליסטית המטפלת בשורש למחלה ולא רק במחלה עצמה.

האבחנה היא לב ליבה של כל רפואה והיא הבסיס להצלחה הטיפולית. כיום, בדיוק כפי שעשו הרופאים הסינים בימים עברו, משתמשים המטפלים ברפואה סינית באותן שיטות אבחון: הם מתבוננים במטופל, עורכים תשאול מילולי, מתבוננים בלשון ובעור, ממששים את הדופק ואת הבטן ומנסים לאפיין את אישיותו הייחודית כדי להתאים לו את שיטות הטיפול הנכונות לו.

כמטפלי רפואה סינית תוכלו לטפל במגוון רחב של תופעות ומחלות- הן גופניות והן נפשיות, כגון: בעיות אורתופדיות (כאבי גב, פרקים, ברכיים, צוואר), אסטמה, אלרגיות, מגרנות, התקררויות, בעיות עיכול, בעיות נשיות ופוריות, אנמיות, מצבי רוח, דיכאון, חרדות ועוד. כמו כן, תוכלו לסייע למטופליכם לשמור על בריאותם ולמנוע מצבי חולשה וחולי באמצעות הכוונתם לתזונה מתאימה, שימוש בצמחי מרפא ושמירה על אורח חיים בריא.

עם פתיחתה ההדרגתית של סין בפני המערב, נחשפה והתפשטה תורת הרפואה הסינית בעולם.  היות והרפואה הסינית מציעה מגוון של טיפולים יעילים ובטוחים לשורה ארוכה של מחלות השכיחות בימנו, היא מהווה שיטת טיפול מבוקשת אשר זוכה להערכה הולכת וגוברת מצד הממסד הרפואי הקונבנציונאלי. כיום מוכחת יעילותה של הרפואה הסינית על-ידי במספר גדל והולך של מחקרים רפואיים מדעיים על אודות רפואה סינית, לאור כל זאת קיימת דרישה הולכת וגוברת למטפלים מקצועיים מומחים בתחום.

למידע נוסף: לימודי רפואה סינית